En Çok Kilo Verdiren Egzersizler Nelerdir

Sağlıklı yaşamın başında her zaman en önce ideal kilonuzda olmanız gerekir.İdeal kilonuzu bulmak sadece diyetle yeterli gelmez,diyet ile birlikte spor yapmanızda gerekir.
Step aerobik (800 kalori/saat)
Bu, birçok kadının en çok sıkılaştırmak istediği bölgeler olan bacaklar, kalça ve popo kısımlarına odaklanan bir egzersizdir. Günde bir saat ya da günde iki defa, yarımşar saat bu egzersizi yapmaya başladıktan 2 hafta sonra gözle görülebilir sonuçlar elde etmeye başlayacaksınız.
Bisiklete binmek (500 – 1000 kalori/saat)

Ne kadar hızlı gittiğinize bağlı olarak bu egzersiz sıkı bir kalori yakıcı olabilir. Dışarıda bisiklete binmek her zaman çok keyiflidir ama eğer zamanınız kısıtlıysa ev içinde binebileceğiniz iyi bir egzersiz bisikleti edinebilirsiniz.
Yüzmek (Zayıflamak için yapılacak en keyifli spor—800 kalori/saat)

Yüzmek, özellikle de yazları, en çok tercih edilen spordur. Havuzda bir saat boyunca bir uçtan, bir uca kulaç atmak, size 800 kalori yaktıracağı gibi vücudunuzun sıkılaşmasını da sağlar.
Raketbol (800 kalori/saat)

Köşeden köşeye koşmak mükemmel bir kardio egzersizidir ve aynı zamanda bacaklarınızn sıkılaşmasını sağlar. Üstelik son derece sosyal bir egzersizdir.
Elliptical burner (600 kalori/saat)

Bu müthiş kardio, güçlü kaslara sahip olmanızı ve aynı zamanda karın bölgenizin de sıkılaşmasını sağlar. Üstelik bu alet ile spor yaparken televizyon da izleyebilirsiniz. Eğlenirken vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.
Kürek çekmek (500 – 600 kalori/saat)

Kollarınızı sıkılaştırmak için mükemmel bir egzersiz çeşididir. Üstelik yapması çok da zevklidir. Şehrinizdeki yerel kürek takımına gidip eğitim için başvurabilir ya da spor salonlarındaki kürek çekme aletlerini kullanabilirsiniz. Hem kaslarınızı güçlendirecek, hem de kalori yakacaksınız.
Yürüyüş yapmak (360 kalori/saat)

Tempolu yürüyüş yapabileceğiniz en kolay egzersiz çeşididir. Yürümek, bacaklarınızın, karnınızın ve kalçanızın sıkılaşmasını sağlar. Yürüyüşünüzü hızlandırdığınızda ve yürüyüşünüze tepe çıkmak, yokuş tırmanmak gibi hareketler eklediğinizde, yakacağınız kalori miktarı da artacaktır.
Dans (Zayıflamak için yapılacak en eğlenceli spor – 600/800 kalori/saat)

Dans etmek tüm vücudunuzu hedef alır ve mükemmel bir egzersizdir. Üstelik dans etmek son derece eğlencelidir! Kalori yakmanızın yanında bir de stres atmanızı sağlar. Dans ederken bir saat içinde 800 kalori yakabilmek için dans ettiğiniz bir saat boyunca sürekli hareket halinde olmayı unutmayın.
Egzersiz DVD’leri (300-500 kalori/saat)

Piyasada pek çok egzersiz DVD’si bulunmakta ve bunlar size gerçekten de kilo vermeniz ve sıkılaşmanız konusunda yardımcı olabilirler. Yüksek enerjili bir egzersiz DVD’si bulun ve günde 1 defa bu egzersizleri yapın.
At binmek (200-600 kalori/saat)

Bunu ayarlamak biraz zor olabilir ama haftada bir defa at binmek fit kalmanın, sağlıklı olmanın ve doğanın tadını çıkarmanın en iyi yollarından biridir. At binerken o kadar eğleneceksiniz ki zamanın nasıl geçtiğini, poponuzun, karın kaslarınızın, baldırlarınızın sıkılaştığını ve kalori yaktığınızı anlamayacaksınız bile!
Tempolu koşu (550 kalori/saat)

Bu, vücudunuz için son derece iyi bir egzersizdir! Üstelik kalori yakmanın yanı sıra, bu sporu yaparken, düşünmek için de vaktiniz olur.
Trambolinde zıplamak ( 400 kalori/saat)

Bu kadar eğlenceli bir şeyin kilo vermek için mükemmel bir egzersiz olacağını kim tahmin edebilirdi? Tabii trambolinde zıplarken dikkatli olmanızda fayda var!
Zumba (500 kalori/saat)

Zumba’da bir saat içinde ne kadar kalori yakıldığını biliyorsunuzdur! Yaparken komik göründüğümüz bir gerçek, o yüzden size tavsiyemiz Zumba yapmaya bir arkadaşınız ile gidin ve birlikte hem spor yapın, hem de gülün!
Kickbox (600 kalori/saat)

Bunu yaparken kendinizi son derece havalı ve tehlikeli hissedeceksiniz! Bu spor, özellikle bir arkadaşla yapıldığında çok zevkli oluyor.
Yoga (Kilo vermek için yapılan en rahatlatıcı egzersiz – 180 kalori/saat)

Esnemek, vücudunuz ve ruhunuz için son derece faydalıdır ve kilo vermek adına da son derece yararlıdır. Yoga yaptıktan kısa bir süre sonra vücudunuzun sıkılaştığını ve esnekleştiğini göreceksiniz. Ayrıca yoga, sırt ağrılarına da son derece iyi gelir.
Futbol (400 kalori/saat)

Futbol sahasında koşmak ya da sadece etrafta çocukları takip etmek bile kalori yakmak için etkilidir. Üstelik son derece de eğlenceli bir kilo verme yöntemidir.
Doğada yürüyüş yapmak (350 kalori/saat)

Yürüyüşü, sakin yürümek ile karıştırmamak gerekir. Yürüyüş yaparak saatte 350 kalori yakabilirsiniz. Üstelik yürüyüş, doğada güzel ve kaliteli zaman geçirmenizi de sağlar. Doğayı görürsünüz, sevdiğiniz biriyle yaparsanız beraber güzel vakit geçirirsiniz… Ya da yalnız gidip dinginliğin tadını çıkarabilirsiniz!
Ağırlık çalışmak kilo vermek adına önemlidir (200 kalori/saat)

Çoğumuz her gün bir saat ağırlık kaldırmasak da, ağırlık çalışmak iyi programlanmış bir egzersiz düzeninin olmazsa olmazıdır. Ağırlık çalışması konusunda eğitmeniniz ile konuşun ve size uygun bir program hazırlamasını isteyin.
Bahçe işleri (250 kalori/saat)

Bahçede zaman geçirmek için iyi bir bahane! Yabani otları ayıklamak, domates ekmek, yaprakları temizlemek ve çimleri biçmek sizin saatte 250 kalori yakmanızı sağlar! Tüm bunları yaparken kendinizi güneşten korumayı ve sıvı ihtiyacınızı karşılamayı unutmayın!
Ev temizlemek (200 kalori/saat)

İşte size çok verimli bir iş! Hem evinizi düzeltin, hem de kalori yakın! Temizliğinizi yaparken sevdiğiniz, enerjik bir müzik koyun ve keyfini çıkarın!

Bu egzersizlerden size en uygun olanı seçerek ve düzenli olarak uygulayarak, kısa bir sürede forma girmeniz mümkündür. Sizin de tavsiye edebileceğiniz etkili egzersizler varsa, bizimle paylaşabilirsiniz.
kaynak/istanbelle

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.