Göbek Eritme Yöntemleri

Genel olarak kilo sorunu olan toplumlara
Kadın erkek demeden herkezin en başlıca sorunudur göbeğimizdeki yağlar.
Baktığınızda bölgesel olarak en fazla yağ oranının göbek bölgesinde olduğunu görürsünüz. Vücudun en fazla yağlandığı bölge maalesef göbektir ve göbek eritmek ise oldukça zordur. Göbek, vücudun tam ortasında olduğu için insanı en çok kilolu gösteren bölgedir. Göbek bölgesi yağlı bir kişiyi düşünün. Seçeceği kıyafet modelleri çok azdır. Dolayısıyla kişi aslında hafif kilolu birisi bile olsa göbek bölgesinden dolayı şişman birisi gibi gözükür. Bölgesel zayıflama sorunu olanların yüzde 70’i göbek bölgesinden şikayetçidir. Göbek, kas ve yağ dokusu açısından çok zayıf bir bölgedir dolayısıyla göbek eritmek çok zor bir başarıdır. İnsanın günlük hayatındaki yaşamsal hareketleriyle göbek bölgesini eritmesi bir yana dursun, genelde oturarak çalışan insanlarda o bölgede bir yığılma meydana gelir.
Bu yığılmanın nedeni

o bölgedeki kasların sadece belli hareketlerle çalıştırılmasıdır. Yani örneğin bir yerden bir yere gitmek zorunda kalan insanlar yürürken bacaklarını, kollarını direkt olarak çalıştırır. Hafta sonu bisiklete binme etkinliği yapanlar ise kalça ve bacaklarını çalıştırır. Fakat göbek eritmek için ayrıca bir özen gerekir. Özellikle yapılması gereken egzersizler vardır.
Erkekler, yapıları gereği

kas dokuları oldukça gelişmiş kişilerdir. Ama buna rağmen göbek bölgesindeki yağlanmadan şikayetçidirler. Bayanlarda ise giderek artan oranda bir göbek yağlanması söz konusudur. Göbek eritme sorunu ortak olan herkes bir takım şeyler denerler. Genelde de başarı oranları hep düşük olur. Gerçekten de göbek eritmek çok zor bir şeydir. Dakikalarca mekik çekerek, hızlı tempolarda koşarak, göbeğe özel hareketler yaparak göbekteki kas dokusunu sağlamlaştırmak isteriz. Çok uzun süren bu çalışmalar sonrasında biraz ara versek bile hemen o bölgede yağlanma başlar.
Özellikle bayanların hamilelik döneminde

bebeğin anne karnında büyümesiyle genişleyen, gerilen göbek, artık esnek bir yapı kazanır ve doğum sonrasında göbek eritmek imkansız hale gelir. Hatta halk arasında ‘doğum göbeği’ denen bir göbek çeşidi de mevcuttur. Tabii sadece göbek değil göbeği sağlı sollu takip eden ‘can simidi’ bölgesi de başa beladır.
Bölgesel zayıflamada

en çok başvurulan göbek eritmek için yapılabilecek şeylerden en etkilisi elbette egzersizlerdir. Düzenli yapıldığında mutlaka sonuç veren egzersiz mekik hareketidir. Hepimiz mekik hareketinin göbek erittiğini biliriz. Mekik hareketlerini çok çeşitli şekillerde yapabilirsiniz. Örneğin yere sırt üstü yatıp bacakları yukarı aşağı kaldırıp indirmek, direkt olarak göbek bölgesini etkiler. Ya da bir mekik sehpası kullanabilirsiniz. Ya da yerden yüksek bir yere yatıp yine bacakları aşağı yukarı hareket ettirmek de çok iyi göbek eritir.
Göbek bölgesinden

sayılan belimizin yanları için, ayaktayken bacaklarımızı bitiştirip kollarımızı iki bacağımıza yapıştırıp bir sağa bir sola belimizi bükmeden eğilerek ve bu hareketin miktarını her gün artırarak yanlarımızdan kurtulabiliriz. Oturmak zorunda kaldığınız bir zamanda da boş boş oturmayın, mesela göbeğinizi ara ara kasarak oradaki kasların hareketsiz kalmasına engel olun. Günlük hayatınızda ise hareket ederken belinizden değil, göbeğinizden destek almaya çalışarak hem belinizin sağlını koruyun hem de göbeğinizi eritin.
Göbek eritmek

için yapılması gereken şeylerden biri de göbek masajıdır. Bebek yağıyla ya da kaygan bir kremle banyodan sonra yapılan göbek masajı, göbek bölgesindeki yağları hareket ettirerek, o bölgede bir ısı yayarak yağların erimesine yardımcı olur.
Ev temizliği deyip geçmeyin.

Çok güzel bir göbek eritme sporudur. Süpürge yapmak, yerleri paspaslamak, toz almak da egzersiz sayılır ve göbek eritmenize yardımcı olur. Dolayısıyla spora vaktim yok, evden çıkamıyorum diyenler için her gün ev temizliği öneriyoruz. Böylece vücudunuz özellikle göbeğiniz için her gün bir antreman olacaktır.

Tabi göbek eritmenin püf noktası mutlaka diyet yapmaktan geçiyor. Ne kadar çaba harcarsanız harcayın eğer çok yemek yiyorsanız, geç saatlerde atıştırmak sizin için bir hobi olduysa, tatlı krizlerinden vazgeçemiyorsanız şişman bir göbeğe mahkumsunuzdur.

Göbek eritmenin günümüzde en kolay yollarından birisi de göbek eritici bantlar. Plusform göbek bandı bölgesel olarak göbekte toplanan yağları yakmanın en kolay yoludur. Hatta o kadar kolay ki uykuda etki gösteriyor. Bu etki ile ayda 6 kilo kadar verebiliyorsunuz. Plusform göbek bandı tamamen bitkisel olup, doğal zayıflama yöntemlerinden birisi olma yönünde güvenilir bir seçenektir.

Çünkü Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylı ve tavsiye edilmektedir. Bu Plusform göbek bandı sayesinde siz uykudayken vücudunuza giren yiyecekler birbirinden ayrıştırılır ve yağ olan dokuların vücuttan atılması sağlanıyor. Üstelik Plusform göbek bandı sizi asla rahatsız etmez, varlığını bile zaman zaman unutursunuz. Plusform göbek bandının yasaklı olduğu insan grubu içinde; hamileler, emzirenler, adet döneminde olanlar, alerjik reaksiyon gösterenler vardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.