Spor Yaparak Kilo Vermek

Fazla kilolarınızdan şikayetçi misiniz? Ne yersem kilo yapıyor diyenlerden misiniz? O halde belki de, ya spor yapmıyor, yada yanlış spor ile yanlış beslenme yapıyorsunuzdur. Diyet programlarına çok girmeden, doktorunuzun sizin için seçtiği diyet programını, bu spor programı ile beraber uygulayabilirsiniz. Kalorilerinizi yakmanız için ideal olan bu programın uygulanım süresi iki ay ile sınırlıdır. Programı uygulamanız için, bir sağlık probleminiz olup olmadığını lütfen doktorunuza danışınız. Ayrıca, program hareketlerini uygualamnızda bir sakınca olup, olmadığını da gene doktorunuza danışınız. Birinci ay ve ikinci ay neler yapacaklarınız aşağıdadır.

Spor Yaparak Kilo Vermek İçin İlk Ay Spor Programınız

  Birinci ay, daha çok esnemeye ve kalori yakmaya yönelik bir program sizleri bekliyor. Sabah kalktığınızda, kahvaltıdan sonra, bağdaj kurup öne doğru sekiz kere esneyip, dikleşeceksiniz. Her esneyip dikleşmenizde bir defa, derin nefes alıp vereceksiniz. Toplamda, 8 öne eğilimde derin nefes alıp vermek, 8 de dik duruşta derin nefes alıp vermek üzere 16 defa derin nefes alıp vereceksiniz. Ardından, kahvaltıya geçeceksiniz. Kahvaltının bir saat sonrasında, önce hafif tempo ile başlayıp, ardından koşmaya geçen bir yürüyüş yapacaksınız. Bu yürüyüşünüz ortalama yarım saat sürecek ve temponuz yavaş yavaş artacak. Akşam yemeğinden önce ve sonra, dizleriniz dik olacak şekilde ayakta öne doğru eğilip, el uçlarınız ile ayak uçlarınıza önce sağ eliniz ile sonra sol eliniz ile dokunup, sağa sola döneceksiniz. Bu hareketi ise, ortalama 20 defa sağ ve sol olacak şekilde yapacaksınız. İlk ay sadece bu programı yapacaksınız.

Spor Yaparak Kilo Vermek İçin İkinci Ay Spor Programınız

  İkinci ay, ilk aya göre kısmen biraz daha ağırlaştırılmış bir program sizi bekliyor. Sabahki esneme hareketinizi, iki katına çıkaracaksınız. Nefes alış verişleriniz de buna göre, iki katına çıkacak. Sabah kahvaltısından bir saat sonra, gene yavaş yavaş temposu artan bir koşma sizi bekliyor. Ancak, bu sefer bu koşma yarım saat değil, 45 dakikaya çıkacak ikinci ayınızda. Öğle yemeğinden yarım saat sonra sonra, dizlerinizin üzerinde çömelip şekilde durup beklemeniz yeterli olacaktır. Akşam yemeğinden sonra ise, birinci ayda yaptığınız akşam yemeği hareketine 10 adet daha ilave edip, 30 sola dönüş, 30 sağa dönüş yapacaksınız. İşte, tüm program bu kadar, bu program ile, iki ayda fazla kilolarınızdan kurtulmanız mümkün.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.