Kaş Kalınlaştırma ve Uzatma Yöntemleri

Elbette anında kaş uzatacak sihirli bir numara yok ama en azından geçiş dönemini kolaylaştıracak yollar vardır. Yeterince uzun ve kalınlıkta olan kaşlar gözlerinizin bakışını ve görünüşünü değiştirecektir. Peki kaşlarınızın kalın ve uzun olmamasından şikayetçi misiniz? Belki de size vereceğimiz basit yöntemleri uygulayarak hayalinizdeki uzun ve kalın kaşlara kavuşabilirsiniz.
Kaşlarınızın uzamasını ve kalınlaşmasını istiyorsanız bunlara dikkat edin

Sıcak ağdanızı ve cımbızınızı asla kaşlarınızda kullanmayın.
A, C, B3 ve en önemlisi E vitaminlerini düzenli olarak almaya çalışın.
Günde en az 8 bardak su için.
Bol lif içeren sebzeler tüketmeye gayret edin.

Kaşlarınızı uzatıp kalınlaştıracak doğal yöntemler
Yöntem 1
Günde iki kere kaşlarınıza uygun bir fırça ile, kaş diplerinden başlayıp kaşlarınızın uzama yönünde masaj yapar gibi tarayın.
Yöntem 2
Bir parça pamuğa, zeytin yağı, hint yağı, E vitamini yağı veya vazelinden birisini sürerek kaşlarınıza güzelce uygulayın. Bunu günde iki kere düzenli olarak uygularsanız hem kaşlarınız uzayacak hem de gürleşecektir.
Yöntem 3
Badem yağı saç ve kaş kalınlaştırmada kullanılabilecek bir özelliğe sahiptir. Her gece yatmadan önce düzenli olarak badem yağını kaşların çıkış yönünde kökten uca doğru sürerek daha kalın kaşlara sahip olabilirsiniz.
Kaş uzatmaya ve kalınlaştırmaya yardım edecek bitkisel karışımlar
kaş köklerini güçlendirmeKaş köklerini güçlendiren karışım

1 yemek kaşığı çörek otu yağı
1 yemek kaşığı Hint yağı

Hint yağını ve çörek otu yağını karıştırarak bir şişeye koyun. Bu şişeyi buzdolabında saklayabilirsiniz. Her gün parmak uçlarınızla, bu karışımla kaşlarınızın çıkış yönlerinde masaj yapabilirsiniz. Bu karışımla yapacağınız masaj kaş köklerini güçlendirecek ve uzamasını da hızlandıracaktır.
kaş uzatan karışımKaş kalınlaştırıcı karışım

1 diş sarımsak
1 yemek kaşığı zeytin yağı

1 diş sarımsağı ortadan ikiye bölün. Parçalardan birini bir kaşınız diğerini diğer kaşınız için kullanacaksınız. Sarımsağı kaşınıza sürerken iyice bastırarak içerisindeki suyun da çıkıp bölgeye nüfus etmesini sağlamalısınız. Zeytin yağını da ılık bir hale gelene kadar kısık ateşli ocakta ısıtın. Sarımsak sürdüğünüz kaşlarınızı zeytin yağı ile güzelce masaj yapın ve ovalayın. Bu karışımı gece yatmadan önce sürerek sabah kalktığınızda bol su ve sabunla temizleyin.
kaş rengi koyulaştırmaKaş rengini koyulaştıran karışım

2 yemek kaşığı Aloe Vera jeli
4 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

Yağ ve jeli karıştırarak bir şişe içerisinde saklayın. Bu karışımı haftada 2 veya 3 kere kaşlarınıza masaj yaparak sürerseniz, daha kalın ve koyu renkte kaşlara sahip olabilirsiniz.
Kaynak/ ciltsitesi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.