Saçları Sirkeli Su ile Yıkamak

Saçlarımız sürekli yıkamaktan,kurutulmaktan ve sürekli işlem görmekten çabuk yıpranmakta ve nemini kaybetip kurumaktadır.Bu durumda hiçte hoş bir görünüm olmamakta ve bu durumda sirke saçımız için bir mucize olmaktadır.
Sirkeli suyla saç yıkamanın başlıca faydaları saç derisinde kalıntı yapan saç bakım ürünlerini (jöle, şampuan, krem, sprey…vb) temizlemesi ve saçlara doğal bir parlaklık vermesidir. Saç derisinde biriken ve sadece şampuanla temizlenmeyen artıklar zaman içinde saç köklerine zarar vererek koparak dökülmeleri arttırır, saçın daha donuk görünmesine ve saç derisinin kaşınmasına neden olur. Sirkeli suyla saç yıkamak için yapmanız gereken oldukça basit. 1 ölçek sirkeyi 3 ölçek suyla karıştırıp saçlarınızı bu karışımla durulayın, daha sonra biraz normal suyla duruladıktan sonra banyodan çıkın. Başlarda sirke kokusu rahatsız edebilir ama saçınız kurudukça kokuda kendiliğinden gider.
Sirkeyle Saç Durulama

Saçlarınıza doğal bir parlaklık kazandırmak için organik elma sirkesi kullanabilirsiniz. Banyoda saçlarınızı her zamanki gibi şampuanlayın ve bol suyla durulayın. Elinizle fazla suyu aldıktan sonra önceden hazırlayıp plastik şişeye doldurduğunuz sirkeli suyu saçınızda gezdirin. Saçın her bölgesine sirkeli su döktüğünüzden emin olduktan sonra 2-3 dakika bekleyin. Daha sonra soğuk su kullanarak saçlarınızı durulayın. Sirkeli suyu haftada 1 kullanmanız yeterli olacaktır. Sirkeli suyla saçlarınızı yıkadıktan sonra saç kremi kullanmanıza gerek yok.

Banyodan çıktıktan sonra saçlarınızı havluyla bastırmadan fazla suyu alın ve doğal kurumaya bırakın. Sirkeli suyu saçınıza uygularken gözlerinize kaçmamasına dikkat edin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.