Hızlı Tırnak Uzatma Önerileri

Biz bayanların en önemli yeridir tırnakları. Böyle olunca uzun tırnaklar daha cezp edici olmakta, fakat arzu edilen zaman yaklaştığı için takma tırnak kullanmak zorunda kalınabilinmektedir. Doğallığı seven bayanlar kendilerine ait tırnakların daha sağlıklı ve çabuk uzaması için arayışa girerler.

Uzun ve şık tırnaklar ile giyim dengelendiği vakit estetik duruş güçlenecek ve özgüven artacaktır. Tüm bunların toplamında tırnakların hızlı bir şekilde uzaması için belirli başlı kurallar gündeme gelmektedir. Bu kurallara uyulduğu vakit kırılmayan ve sağlıklı duran tırnaklara ulaşmak zor olmayacaktır…

Tırnak uzatma yöntemleri
1- Tırnaklarda çabuk kırılma sorunu varsa önce kaynağa inilmeli ve sağlık problemi ile ilgisi varsa giderilmelidir. Tırnak yemek, kemirme gibi alışkanlıklar varsa bunu önleyebilmek adına acı oje vb. ürünler kullanarak tırnakların uzayabilmesi adına zemin hazırlanmalıdır.

2- Törpüleme olayı da tırnak uzaması için önemli bir konudur. Şayet tırnaklar küt kesilip küt şekilde törpüleniyorsa daha kolay kırılacaktır. Yuvarlak kesilip yuvarlak olarak törpüleniyorsa hızlı uzamaya elverişli olacaktır.

3- Oje kullanılıyorsa iki- üç günde bir yenileyip tırnakları serbest bırakma alışkanlığı kazanılmalıdır. Daha hızlı uzayan tırnaklara sahip olabilmek adına aynı oje ile uzun zaman geçirmemek gerekecektir.

4- Hızlı tırnak uzaması için en basit taktik; bol su ile temas edilmesidir. Tırnaklar şayet gün boyunca çok su ile buluşursa daha çabuk uzayacaktır. Lakin su tırnağı inceltebilip erken dönemde kırılmasına sebep olabilir. Bunun için eğer bulaşık yıkanıyorsa suya limon suyu eklenmeli, su ile işlemler son bulunca güçlü nemlendiriciler ile tırnaklar sertleştirilmelidir. Badem yağı ve zeytin yağı gibi yağlarla masaj yapılabilir.

5- Hızlı uzayan tırnaklara sahip olabilmek için evde mini kürler hazırlanabilir. Örneğin; limon ve yağ karışımı ile tırnaklar ovulabilir. Limon iç kabuğuna zeytin yağı dökülüp hafif baskılı masajla tırnaklar güçlendirilirse daha çabuk uzayacaktır.

6- Tırnaklar için kullanılan el kremlerinin önemi büyüktür. El kremleri alınırken zeytin yağı ve limon içeren kremlere ağırlık verilirse gün içinde farkında olmadan tırnak bakımına da katkı sağlanmış olunur.

7- Hızlı tırnak uzatmaya fayda sağlayacak bir diğer doğal üründe sirkedir. Tırnak tabakasına tuz ile sirke karışımı hazırlanarak mini kür yapılırsa ve günlük düzenli uygulanırsa bir hafta içinde sağlıklı ve uzun tırnaklara sahip olunacaktır.

8- E vitamini tırnağın uzamasında önemli bir bileşendir. Şayet eczaneden kapsül şeklinde bu vitamin temin edilip kremle karıştırılıp tırnaklara sürülürse kolay kırılmayan, hızlı uzayan tırnaklara sahip olunacaktır. Bu mini tırnak maskesi ile güçlü tırnaklar göz dolduracaktır.

9- Tırnağın çabuk uzamasında etken yağlardan birisi de menekşe yağıdır. Bu yağ ile haftada iki kez tırnaklara masaj yapılırsa oldukça hızlı uzayan tırnaklara sahip olunacaktır.
kaynak/ciltnet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.