Bacakdaki Batıklar İçin Ne Yapmalıyız?

Bütün kadınların ortak sorunudur batıklar ve batık sonrası oluşan kararmalar. Bacaklarınızı ister ağda ister jilet ya da epilasyon sonra batıklar oluşuyorsa ve hiçbir şekilde çözüm bulamadıysanız batık sonrası kararmalarda yaşıyorsanız işte çözümü bizde!

Batıklardan kurtulmak için ilk yapmanız gereken epilasyon yapmayı azaltmak, vücudunuzu her duşta keselemek ve aşağıda tarifi verilen bacaktaki batıklar için çözümlerden dilediğinizi uygulamak.

Bacaktaki Batıklar için Çözümler
Bacaklarınızda sürekli atık oluşuyorsa Bacaktaki batıklar nasıl geçer merak ediyorsanız. Aşağıda tarifi verilen çözümleri uygulayarak bacaklardaki batıklara son verebilirsiniz.

Bacaktaki Batıklar için Krem Tarifi
Malzemeler : Yulaf unu ( 1 fincan ), – limon ( 1 yemek kaşığı ), – kil ( 1 yemek kaşığı ), – Hint yağı ( 2 yemek kaşığı )

Hazırlanışı: Bütün malzemeleri kaba koyun ve eriyinceye kadar karıştırın. Çıkan karışımı bacaklarınızdaki batıklara sürün ve kuruyana kadar bekleyin. Kuruyunca küvete girin bacaklarınızdan ovalayarak karışımı çıkarın. Daha sonra nemlendirmek için bacaklarınıza badem yağını sürün.

Limonlu ve Soda ile Batık Maskesi
Malzemeler : Limon suyu ( 1 çay bardağı ), – soda ( 1 çay bardağı )

Hazırlanışı: Duşa girin bacaklarınızı kabak lifi ile iyice keseleyin. Daha sonra iyice nemini ldığınız bacaklarınıza bu formülü sürün. Batıkların oluşmasını engellemede etkindir.

Bacaktaki Batıklar için Deniz Tuzu Kürü
Malzemeler: Limon suyu ( 1 çay bardağı ), – deniz tuzu ( 1 yemek kaşığı )

Hazırlanışı: Duşa girin bacaklarınızı kabak lifi ile iyice keseleyin. Daha sonra iyice nemini aldığınız bacaklarınıza bu formülü sürün. Batıkların oluşmasını engellemede etkindir.

Asprinli Batık Maskesi
Malzemeler : Aspirin ( 5 adet ), – su ( 1,5 su bardağı )

Hazırlanışı: Aspirinleri sıcak suda eriyinceye kadar karıştırın ve daha sonra püskürtmeli bir şişeye koyun. Bacaklarınızı duşta keseledikten sonra bu karışımı bacağınıza sıkın. 3 – 4 saat bacağınızda bekletin ve durulayın.

Bacaklardaki Batıklar için Karbonat Maskesi
Malzemeler: Karbonat ( 1 çorba kaşığı ), – yoğurt ( 2 yemek kaşığı )

Hazırlanışı: Duşa girin bacaklarınızı kabak lifi ile iyice keseleyin. Daha sonra iyice nemini aldığınız bacaklarınıza bu formülü sürün. 15 dakika bekletip daha sonra limon suyu ile bacaklarınıza masaj yapın.

Bacaktaki Batıklar için Şeker Maskesi
Malzemeler: Şeker ( 4 yemek kaşığı ), – limon suyu ( 1 kahve fincanı )

Hazırlanışı: Duşa girin bacaklarınızı kabak lifi ile iyice keseleyin. Daha sonra iyice nemini aldığınız bacaklarınıza bu formülü sürün. Batıkların oluşmasını engellemede etkindir.
kaynak/ciltnet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.