El ve Yüzdeki Kahverengi Lekeler İçin Doğal Yöntemler

El ile yüz bakım yönünden en hassas ve en çok dikkat çeken ve özel bir bakım isteyen bölgemizdir.
El ve yüzdeki kahverengi lekeler, uzun süre doğum kontrol hapı kullanımı, hormonal dengesizlikler, belirli ilaçların kullanımı, gebelik dönemi, karaciğer rahatsızlıkları, stres ve genetik nedenlerle de ortaya çıkabilmektedir.

Günlük hayatta, güneşe çıkmadan yarım saat önce, cildinize süreceğiniz, yüksek koruma faktörlü güneş kremleri sayesinde kahverengi lekelerin oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Yatmadan önce, içinde c vitamini, yeşil çay özü, salisilik asit bulunan el kremi kullanmanız ellerdeki kahverengi lekelerin açılmasını sağlayacaktır.

Şimdi, el ve yüz bölgesindeki kahverengi lekelerden rahatsız olup, modern tedavi yöntemlerinden faydalanamayan kişiler için, evde yapılacak doğal tedavilerden bahsetmek istiyoruz.

El ve Yüzdeki Kahverengi Lekeler için Evde Yapılacak Doğal Tedaviler:

* Bir kırmızı soğanın suyunu sıkın ve iki çorba kaşığı elma sirkesi ile karıştırın.

Bu karışımı pamukla kahverengi lekelerin üzerine sürün. Kurumasını bekledikten sonra suyla durulayın.

* İki çorba kaşığı limon suyu ve bir çorba kaşığı yoğurdu karıştırın. Kahverengi lekelerin üzerine sürün ve kuruduktan sonra soğuk su ilee durulayın.

* Bir yaban turpunu rendeleyin ve bir çorba kaşığı limon suyu ile karıştırın. Sonra lekelerin üzerine sürün. 10-15 dakika beklettikten sonra suyla durulayın.

* Sütün içinde bulunan alktik asit kahverengi lekelerin rengini açmada etkilidir. İki çorba kaşığı sütü, bir çorba kaşığı hardal tozu ile karıştırın ve kahverengi lekelerin üzerine sürün.

Bu doğal tedavilerden birini seçerek düzenli olarak uygulamanız, kahverengi lekeleri, rengini açarak yok edecektir.
kaynak/evdekieczane

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.