Kısa Zamanda Saç Uzatmanın Yolları

Saç uzatmak sadece tek yönlü gelişen bir durum değildir,birçok faktör bir araya gelerek saçların aynı anda uzamasını sağlarlar.Kısa sürede uzun saçlara ulaşmak için bir takım şeyler yapmanız gerekmektedir.

Evde Saç Uzatma Yöntemleri

Evde Saç Uzatmak için Öneriler

Saçlarınızı sağlıklı bir şekilde uzatmak için kendi halinde şekil vermeyi deneyin. Herhangi bir şekillendirici aletten yardım almadan sadece saç köpüğü ile şekillendirin.
Saçların uzamasını sağlayan A,B,C ve E vitaminlerinden zengin gıdalarla beslenin. Özellikle de B ve E vitaminleri yönünden zengin gıdalarla beslenmeyi ihmal etmeyin.
Uzun saçlara sahip olmanın en etkili yolu saçların rengini değiştirmemektir, saçlarınızı sabit bir renkte kullanmaya çalışın.
Saçlarınızı sarıya boyatmaktan kaçının, sarı renk saçların yıpranarak uçlarından kopmasına neden olur.
Uzun saçların en büyük sırrı saç tipine uygun şampuan kullanmaktır. Saçlarınız yeteri kadar uzamıyorsa kullandığınız şampuanı değiştirin ve bitkisel şampuanlara yönelin.
Saçların bakımlı bir şekilde uzaması için su içmek en az beslenmek kadar önemlidir. Saç köklerini ve saç tellerini besleyen su günlük olarak yeteri kadar tüketilmelidir.
Saçlarınızı devamlı olarak toplamayın. Saç kökleri hava aldığında saçınızın uzaması da hızlanacaktır.
Saç bakım yağlarıyla saç derisine masaj yapın. Uyarılan saç köklerinde saç tellerinin uzaması da hız kazanacaktır.

Evde Saç Uzatmak için Maske
1 tutam sinameki
1 çay bardağı su (kaynar)
1 yemek kaşığı badem yağı (tatlı)
1 adet bemiks (ampul)

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Sinamekiyi kaynamış suyun içine atın ve 20 dakika süreyle demlenmesini sağlayın. İçine badem yağını ve bemiksi ilave edin. Saçlarınızı parçalara ayırın ve dip kısımlarına ılık haldeyken sürün. Bu şekilde 4 saat kadar bekleyin ve daha sonra saçlarınızı yıkayın. Haftada 1 defa uygulamanız gerekmektedir.

Evde Saç Uzatmak için Avokado Maskesi
Yarım avokado
1 yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağı
1 yemek kaşığı soya yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Avokado püre haline getirilir. Ardından soya yağı ve üzüm çekirdeği yağı eklenerek karıştırılır. Karışım hazır hale gelince saç diplerine masaj yaparak sürülür. Başınıza bone geçirdikten sonra 60 dakika boyunca bekletin ve saçlarınızı bol suyla yıkayın. Saç uzatma maskesi haftanın bir günü uygulanmalıdır.

Evde Saç Uzatma Kürü
Yarım çorba kaşığı çörek otu
Yarım çorba kaşığı susam otu
1 adet yumurta sarısı

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Çörek otuna susam otunu ilave edin ve karıştırın. Karışıma yumurta sarısını da ekledikten sonra bir kere daha karıştırıp saç diplerine sürün. Bekleme süresi olarak 15 dakika zaman tutun ve saçlarınızı yıkayın. Saçının hızlı uzamasını isteyenler bu kürü haftada 1 defa uygulayabilir.

Evde Saç Uzatma Kürü -2
1 fincan su (sıcak)
1 fincan keten tohumu yağı (kahve fincanı)
Yarım limon (suyu)

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Sıcak su içine keten tohumu yağını ilave ettikten sonra üzerine yarım limonun suyunu sıkın. Karışımı bir kere daha ocağa koyun. Kaynama noktasına geldiğinde ocaktan indirin. Ilık hale geldiğinde saç diplerine sürerek bone ile kapatın. 1 saat beklettikten sonra bol suyla yıkayın.

Evde Saç Uzatmak için 5 Haftalık Maske
4 çorba kaşığı zeytinyağı
1 çorba kaşığı bal
1 çay kaşığı tarçın

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Zeytinyağı bir cezve içine alınır ve ısınmaya bırakılır. Ilık hale geldiğinde ocaktan indirilir. İçine bal, tarçın ilavesi yapılarak karıştırılır. Elde edilen karışım saç diplerine sürülür. 15 dakika sonra şampuan yardımıyla yıkanarak arındırılır. Haftada 1 defa 5 hafta boyunca uygulanmalıdır.
kaynak/ciltnet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.