Daha Az Yemek Yemek İçin Yapılması Gerekenler

Yemek yemek bütün herkezin en çok keyif aldığı ve mutlu olduğu zamndır.Ama aşırı dozda yemek yemek hem kilo açısından hemde sağlık açısında hiçte iyi değildir.Bazen öyle bir durumda oluruz ki doymak bilmeyiz.
Yemek yemenin kilo almaya hareketsiz yaşam kadar büyük bir katkısı olduğu gerçek ve bilhassa devamlı olarak oturarak çalışanların daha da az yemek tüketmesi gerektiği ortada. Zira vücudumuz hareket etmediği zaman aldığımız besinlerden gelen enerjiyi yağa dönüştürerek saklama eğilimindedir ve bu bir süre sonra bize fazla kilolar olarak geri döner. Pek çok kadın daha az yemek için çaba gösteriyor ancak bu çabalar bazen yersiz ve uygun olmayan şekilde gerçekleştirildikleri için boşa gidebiliyorlar. Sizler için hazırladığımız bu yazımızda daha az yemek ve böylece daha az kalori almak için neler yapabileceğinizden biraz bahsedeceğiz.

Siz de daha önce duymuşsunuzdur. Sofrada yavaş yemek daha erken doygunluk hissetmemizi sağlayarak daha az yememize yardımcı olur. Lakin hızlı ve çok yemek yemek, doygunluk hissinin daha geç gelmesinden dolayı istemediğimiz onlarca kalorinin alınmasına sebep olur ve bu durum bir süre sonra midenin de yeme durumuna göre genişlemesini sağlayarak daha zor doygunluğa ulaşmamızı sağlar. Dolayısıyla daha az yemek istiyorsanız her zaman yavaş bir şekilde yemeli, tam olarak doymamış olsanız bile sofradan kalkmalısınız. Doygunluk hissi masadan doymamış halde kalksanız bile bir süre sonra gelerek sizi rahatlatacaktır.

Eskilerin masada değil de yerde yemek yediğini hepimiz biliriz. Bu tip yemek yemenin midenin daha küçük bir boyuta gelmesini sağladığını biliyor muydunuz? Daha ufak olan bir midenin dolması ve kendini şişkin hissetmesi de daha kolay olacağı için bir an önce kendinizi doymuş hissedebilir ve masadan erken kalkabilirsiniz. Lakin mideyi küçültmek için uygulanan kelepçe gibi uygulamaları ziyaretçilerimize önermiyoruz. Bu tip uygulamaların komplikasyonları ölümlü vakalara kadar gidebiliyorlar ve bu nedenle doğal yollardan midenizi küçültmeniz sizin için daha faydalı olacaktır.

Bazen zayıflamak isteyen kadınların günde tek öğün yediklerine denk gelebiliyoruz. Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeğini tek öğünde aradan çıkarmak hem sağlıksız bir şekilde besin almanıza neden olacaktır hem de daha fazla yemenizi sağlayacaktır. Halbuki aynı miktarda besini gün içerisine yayarak yerseniz vücut bunlardan aldığı enerjiyi daha etkili bir şekilde harekete geçirebilecektir. Az ve sık yiyerek daha verimli bir enerji döngüsü elde edebilirsiniz.
kaynak/kafekadınca

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.