Siyah Noktalardan Kurtulmanın Doğal ve Kolay Yolları

Daha temiz ve doğal bir cilte sağip olmak o kadar da zor değil.Evde kendinizin rahatlıkla hazırlıyacağı tariflerle siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.
Sivilce, iltihaplanma, hatta ciddi cilt sorunlarına kadar yol açan siyah noktalar hoş olmayan görüntülere yol açıyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Şerafettin Saraçoğlu “Siyah noktalar burun üzerindeki gözeneklerde biriken sebum isimli deriyi koruyan yağlı salgının havayla teması ile oksidasyonu sonucu oluşur. Hava ile temas etmesi halinde rengi oksidasyona bağlı olarak koyulaşır” diyor. Sebum salgısının tamamen yok edilmesinin mümkün olmadığını belirten Dr. Saraçoğlu, “Doğal yollarla siyah noktalara veda edebilir, pırıl pırıl bir cilde sahip olabilirsiniz” şeklinde konuşuyor.
Doğal temizleyici
1 çorba kaşığı yoğurt ile 1 tatlı kaşığı limon suyunu karıştırıp temiz cildinize sürün, 10 dakika bekledikten sonra temizleyin.
Canlandırıcı tonik

Yarım çay bardağı süt ile toz jelatini karıştırıp, hafifçe ısıtın. Temiz cildinize 15 dakika uygulayıp yıkayın.
Arındırıcı maske

Limon suyu cildinizi dezenfekte eder, sivilcelerin kurumasına yardımcı olur. 2 yemek kaşığı bal ile bir çay kaşığı limon suyunu karıştırın. Burun üzerine ovuşturarak sürün.10 dakika bekledikten sonra temizleyin.
kaynak/milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.