Kalori Düşürmenin Yolları nelerdir ?

Sabah kahvaltısında mısır gevreği yemenizde bir sakınca yok. Ancak koca bir akse yiyorsanız, ihtiyacınız olandan fazlasını tüketiyorsunuz demektir. Az miktarda yediğinizde doyduğunuzu hissetmiyorsanız, mısır gevreğinize kepek karıştırın. Yaklaşık 25 kalori kar etmiş olursunuz.

Patates yemeyi seviyorsunuz ancak içindeki kalori sizi düşündürüyor mu? Patates yaparken içine yer elması ekleyin. Bir porsiyonda yaklaşık 62 kalori kar edersiniz.

Sağlığınız için bol bol taze sıkılmış meyve suyu için. Ancak meyve suyunu yarı yarıya suyla karıştırdığınızda lezzetinin çok değişmediğini göreceksiniz. Böylece 85 kalori kar etmiş olacaksınız.

Tabağınızdakiler biti ancak kendinizi hala aç hissediyorsunuz. Hemen yeni bir tabak hazırlamayın çünkü sadece 10 dakikaya ihtiyacınız var. Midenizden gelen sinyalleri beynin algılaması için bu süre gerekiyor. 10 dakika sonra hala açsanız, biraz sebze takviyesi yapabilirsiniz.

Tabağınızda ne var ne yok, silip süpürmek zorunda değilsiniz. Haklısınız israf! Ancak yeterli miktarın üzerinde yediğiniz her lokma vücudunuzdan sağlık çalıyor. Hayvan hakları savunucuları yemek artıklarını topluyor. Onlarla iletişime geçmeye ne dersiniz?

Dışarıdan aldığınız yemekleri, doğrudan kutudan ya da paketinden yemeyin. Kendinize bir tabak hazırlayın ve içine sadece yiyeceğiniz akdarını koyun.

Büyük servis tabaklarını kullanmaktan kaçının. Yemekleri küçük tabaklara servis edin. Dolu dolu bir tabak yemek, gözünüzün doymasına sebep olacaktır.

Davetlerde sofranın ortasına gelen servislerde yiyecekler olur, ne kadar tükettiğinizi bilemezsiniz. Kişiye özel servis şansınız yoksa, kendinize bir tabak hazırlayın ve dışına çıkmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.