Zayıflama hapı kullandı hayatını kaybetti

Balıkesir’de radyodan duyarak sipariş ettiği zayıflama hapını kullandıktan sonra rahatsızlandığı iddia edilen ve 33 gündür yoğun bakımda tutulan Nilüfer Gülmez dün hayatını kaybetti.

Kalp çarpıntısı nedeniyle yakınları tarafından Balıkesir Devlet Hastanesi’ne götürülen ve 33 gündür yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Gülmez’in dün sabah saatlerinde vefat ettiği bildirildi.

Cumhuriyet Savcılığı, genç kadının cenazesini otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderdi. İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsinin ardından, Gülmez’in cenazesinin Balıkesir’de toprağa verileceği bildirildi.

Balıkesir’de bir güvenlik şirketinin ortağı olan Nilüfer Gülmez (35), zayıflama hapı kullandıktan sonra kalp çarpıntısı ve mide bulantısı sebebiyle Balıkesir Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış ve yoğun bakımda tedavi altına alınmıştı.

SAĞLIK BAKANLIĞI DAHA ÖNCE UYARI YAPMIŞTI

Daha önce Sağlık Bakanlığı, kullanılan ürün hakkında, “Bu ürünlerin pestisit artığı, ağır metal, aflatoksin gibi içerikler açısından gerekli testlerden geçmiş olması, stabilitesini almış olması gereklidir. Bu ve bunun gibi birçok işlemin yapılıp gerçekten bitkisel ilaç onayının alınabileceği tek kurum da Sağlık Bakanlığı’dır” açıklamasını yapmıştı.

İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri ise kullanılan hapla aynı seri numaradaki kutuların Balıkesir’deki eczaneler ve diğer satış noktalarından toplayarak, Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü’ne göndermişti.

Nilüfer Gülmez’in cenazesi İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsisinin ardından bugün Balıkesir’e 27 kilometre uzaklıkta bulunan Akçaköy’e getirildi. Akçaköy Camisi’nde öğle namazının ardından cenaze namazı kılındı. Cenazeye genç kadının babası Mehmet, kardeşleri İbrahim ve Ali Gülmez ile yakınları, iş arkadaşları ve vatandaşlar katıldı. Tek kızını yitirmenin acısını yaşayan anne Neriman Gülmez ise cenazeye katılamadı. Nilüfer Gülmez’in cenazesi köy mezarlığında toprağa verildi.

BİZ YANDIK BAŞKA ANNE – BABALAR YANMASIN

Başsağlığı dileklerini kabul eden baba Mehmet Gülmez soğukkanlı göründü. Baba Gülmez, “Nilüfer tek kızımdı. Büyük bir acı yaşıyorum. Zayıflama ilacını kullandıktan sonra hastanede iyileşmesini umut ediyorduk. Durumunu doktorlara sürekli soruyorduk. ’Hep aynı’ diyorlardı. Sadece 16’ncı günle 22’nci gün arasında iyiydi. Böbrek ve karaciğer fonksiyonları düzelmişti. Sonra enfeksiyondan sözettiler. 35’inci günde son nefesini verdi. Nilüfer’i ne yazık ki kurtaramadık. Şimdi İstanbul’da yapılan otopsi sonrası ölüm nedeninin belli olmasını bekliyoruz” dedi. Konunun takipçisi olacaklarını söyleyen Gülmez, “Biz ilacı üreten ve satanlar hakkında suç duyurusunda bulunduk. Savcılığın bu konudaki çalışmaları da sürüyor. Sorumluların bulunmasını istiyoruz. Hiç olmazsa başka annelerin, babaların canı yanmasın” diye konuştu.

Özel bir güvenlik şirketinin ortağı olan Nilüfer Gülmez, bir radyo reklamında duyduğu ve internetten sipariş vererek aldığı mango içerikli zayıflama hapını iki gün kullandıktan sonra kalp çarpıntısı şikayetiyle Balıkesir Devlet Hastanesi’ne başvurmuştu. Yapılan tedavisinin ardından şikayetleri geçmeyen genç kadın 7 Temmuz’da tekrar gittiği hastanede yoğun bakımı alınmıştı. Nilüfer Gülmez, 35 gün verdiği yaşam mücadelesinin ardından dün sabaha karşı 05.05’te son nefesini vermişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.