Regl Döneminde Güzel Görünmenin yolları nelerdir?


1. Artan sivilceler

Yüzümüzü basan sivilceler regl döneminin habercisi olabiliyor. Onlardan kurtulmak için sakın sıkmayı düşünmeyin. Regl dönemi öncesinde yüzünüzü düzenli bir şekilde antiseptik solüsyonla temizleyerek, bu sorunu minimuma indirebilirsiniz.

2. Şişkinlik hissi

Hormon seviyenizin değişmesi nedeniyle, regl döneminde vücudunuz su tutarak şişkinliğe neden oluyor. Uzmanlar, vücuda alınan ve atıla sıvı arasında bir denge olması gerektiğini söylüyor. Bu nedenle regl döneminde bol su içip, potasyum bakımından zengin meyveler tüketmekte fayda var.

3. Şekle girmeyen saçlar

Regl döneminin en önemli etkilerinden biri de, çabuk kirlenen ve şekle girmeye saçlardır. Saçınızı, bu dönemi en az zararla atlatması için, her gün ve türüne uygun bir şampuanla yıkamanız gerekiyor.

Hormon seviyesinde değişmelerin olduğu regl döneminde, birçok kadının vücudunda da değişmeler oluyor.

4. Soluk cilt
Hassaslaşan ve kuruyan ciltler de regl döneminin işaretleri arasındadır. Bu dönemde vücudunuzun nefes almasını sağlayın. Yağ dengeleyici ürünlerle, cildinizin yağ salgılamasına ve düzenlemesine yardımcı olun. Matlaşan cildinizi, parak gösteren ürünler kullanın.

5. İştah artışı
Aklınızdan çikolata, dondurma ve bol şerbetli tatlılar çıkmıyor mu? Sürekli tatlı bir şeyler yeme ihtiyacınız varsa, anlayın ki regl döneminiz geliyor. Kendinizi basit karbonhidratlı tatlı gıdalardan uzak tutp; et, karaciğer, balık, yumurta, süt, yeşil yapraklı sebzeler ve kuru meyvelerin tüketimini artırarak, bu dönemi dengeli beslenerek geçirebilirsiniz.

6. Beliren kırışıklıklar
Göz çevrenizde kırışıklıklar fark ediyor, olduğunuzdan daha bitkin hissediyorsanız regl döneminiz geliyor demektir. Cilt renginize göre aydınlatıcı kullanarak, yüzünüzü daha canlı gösterebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.