Parfüm Seçerken Bilinmesi Gerekenler

Parfüm, sizin tamamlayıcınızdır. Çoğu insan koku belleğinde anılar taşır. İmzanız gibi duran parfümünüzün seçerken dikkat etmeniz gerekenler Bayan24 Kadın da!

Bir parfüm sürerek anılara yolculuk edebilir, çiçek bahçelerinde gezintiye çıkabilir, okyanusta balıklarla yüzebilirsiniz. Parfümünüz kişiliğinizi tamamlar.

Parfüm kokularının hoşluğu her insanın zevkine göre değiştiği gibi, kişinin beğendiği parfüm o kişinin karakterindeki sertliği veya hassaslığı bile ön plana çıkarabilmektedir.

Parfüm, bir kadının en zevkli ve vazgeçilmez unsurlarından biridir. Parfümün içinde alkol, reçine, bitki ve yağ özleri bulunur. Ancak şunu bilmelisiniz ki, her işlenen koku parfüm değildir.

İçlerindeki bileşenlerin dağılımına göre farklı adlar alırlar.

Eau de parfüm: %12 parfüm+%88 su alkol

Eau de toillette:%9 parfüm+%91 su ve alkol

Eau de cologne:%2 parfüm+az alkol+bol su

Genellikle gece parfüm, gündüz eau de parfüm kullanılır. Kullandığınız parfümün yan ürünleri olan losyon, deodorant gibi ürünleri kullanarak, parfümün etkisini arttırabilirsiniz.

Bir parfümün kalıcı olup olmadığı sıktıktan ancak birkaç saat sonra anlaşılır. Parfümün kalıcı olmasını istiyorsanız, tek seferde çok sıkmak yerine, gün içinde azar azar sıkınız. Temiz cilt üstüne sıkılan parfüm daha uzun süre dayanır.

Yazın güneşte parfüm sıkmayın. İyi koşullarda bir parfümün ömrü 1 sene kadardır.

Özellikle spreyli parfümleri tercih edin çünkü bu parfümler hava almaz.

Parfümü buzdolabında saklamak, zaman içinde kokunun değişmesine sebep olacaktır.

Parfüm her vücutta farklı bir koku vereceği gibi ten’de hissedilen kokusu ile kıyafetler üzerinde verdiği kokuda ufak farklılık görülür.

Bu yüzden kendi üstünüzde test etmeden, beğendiniz diye koku almayın.

Parfüm sıkılacak noktalar; kulak arkası, boyun çukuru ve bileklerdir. Bunun haricinde göğüs arası, kol altları, dirsek arkası ve dirsek içi gibi sıcak ve nemli bölgeler de kullanılabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.