Meditasyon Nedir ?

Ruhun bedenle buluşması, duyguları değiştirme, konsantrasyon, nefse hakim olma ve benliği özgürleştirme sanatıdır.Meditasyon, ruha şifa verir.Meditasyonla kendimizi iyi hisseder, benliğimize hakim oluruz.

Meditasyon ile hayatımızdaki herşeyi değiştirip geliştirebiliriz. Bunların dışında kadersel planımıza sağlıklı bir yön verebiliriz. Ayrıca, hastalıklarımızı da şifalandırabiliriz.

Sağlıklı bir bedene, huzurlu bir zihne, sağlam bir bilinçaltına sahip olup hayatı kolaylaştırabilir sağlıklı ilişkiler yaşarız.

Meditasyonda zihninizi sakinleştirmek gerekir, boşaltmak gerekir. Unutmayın, meditasyonla yukarıya bağlanacaksınız. Kendinizi telefon hatları gibi düşünün, yukarıya bağlanmak için hatlar temiz ve saf olmalı. Meditasyon bunu sağlar; zihni odaklatır.

Size meditasyon için çok basit bir egzersiz vereceğim. Meditasyon yapmadan önce bir cisme odaklanın; bu bir elma olabilir, bir çiçek olabilir. Şimdi gözünüzü kapattığınızda en az bir 10 dakika sadece ama sadece o cismi düşünün. Zor değil mi? İşte bunu daha uzun süre yapabildiğiniz zaman zihninizi eğitmişsinizdir anlamına gelir. O cismi düşünürken aklınızdan 100 tane daha başka düşünce geçiyor değil mi? Oysa geçmemesi lazım. Bu da zamanla olur, hemen olmaz.
kaynak/nuraysayarı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.