Kadınlar Neden Aldatır?

Kadınlar kocalarını neden aldatır hiç düşündünüz mü?Hep erkekler aldatır diye düşünülürken artık kadınlarda da aldatma yaygınlaştı. Bir İngiliz evlilik bürosu tarafından yapılan araştırmaya göre, kadınların yüzde 5’i, erkeklerin yüzde 3’ü altattığını itiraf etti.

İşte kadınların ilşkilerinde sadakatsiz davranmalarının 10 nedeni…

Erkeklerden intikam almak için

Erkeklere göre onlar ne yaparlarsa yapsınlar kadınlar onlara sadık olmak zorundadır. ilişki uzmanı Seth Meyers’a göre kadınlar her zaman affetmek ve üzerine sünger çekmek zorundadırlar. Oysa kadınlar aldatıldıklarında çok incinirler ve kırılırlar.

Eşi tarafından aldatıldığını anlayan kadın, intikam uğruna aldatabiliyor. Bunun altında yatan nedenler, kendini yenilemek, kaybolan özgüvenini geri kazanmak, hala arzu edildiğini, beğenildiğini hissetmek oluyor. Genelde bu aldatmalar gizli, belli etmeden oluyor. Böylece kadınlar tatmin oluyor.

Yeni heyecanlar aramak

Evlilikleri, ilişkileri monotonlaşmış kadınlar hayatlarından şikayetçi oluyor ve mutsuzlaşıyorlar. Heyecanını tamamen yitiren bir evlilikte sadece erkekler değil, kadınlar da aldatma eğilimi içine giriyorlar. Erkekler, genelde yeni bir cinsel partner arayışından dolayı aldatırken, kadınlar aşk veya yeni bir heyecan için eşlerini aldatmayı göze alıyorlar.

Pek çok kadın evliliği ne kadar sıkıcı ve heyecansız olursa olsun, aşk olmadan bir başkasıyla cinsellik yaşamıyor. Aşk yoksa sadece gönül eğlendirmiş oluyorlar.

İlgisizlikten doğan egolar

Kadınların en büyük aldatma nedenleri ilgisizlik ve değer görmemek. 70 yaşında da olsa kadın kadındır. Her zaman ilgi görmekten iltifat edilmekten çok hoşlanırlar. Erkekler nikaha kadar çok ilgilidir. İmza atıldıktan sonra artık kaybetme duygusu kayboluyor ve nasılsa benim diyerek ilgi azalıyor. Fakat bu kadın cephesinde farklılaşıyor.

Kimileri kabulleniyor kimileri ise, ilgiyi sevgiyi dışarıda aramaya başlıyor. Beğeniyle bakılmaktan çok hoşlanmaya başlıyorlar ve fiziksel olarak olmasa bile düşünsel olarak aldatabiliyorlar.

Aşk Geliyorum Demez

Çiftler arasında sorun yokken bile aşk aniden çıkabiliyor. Kadınlar aşklarını ilan ederek sonsuza kadar yaşamak konusunda erkeklere göre daha cesur. Bazı kadınlar aşklarını erkeklerin haketmediğini düşünerek bastırabilir bazen de sonuna kadar yaşayabilir.

Aşk geliyorum demez ve hiçbir şey sormadan sizikandırmayı başarır. Başka birine aşık olmak çok doğaldır ve kadınlar isterlerse eşlerini bir başka erkekle aldatabilirler.

Kabuğundan Çıkmak

“Çoğu kadın aldatmayı kabuğunu kırıp kaçmak olarak görür. Özellikle bu durum evli kadınlarda daha fazla ortaya çıkıyor. Çocukları olan bir kadın kocasından ayrı zor zamanlar geçiriyorsa aldatmaya meyilli oluyor. Bu tür kadınlar ayrılmak yerine hayatını sorgulamaya, bu kabuğun dışına çıkmaya çalışıyor. Stres, suçluluk duygusu ve kocası tarafından yalnız bırakılmışlık duygusunu kırmak için aldatma bir kaçış olabiliyor.

Bu tıbben “ilişkiden kaçış” olarak adlandırılıyor. Erkeklerbu konuda daha az sabırlılar. Eşi bu nedenle kendini aldatan koca karısını bağışlamaz. Çoğu erkek karısına ikinci bir şans vermek yerine boşanmayı tercih eder.

Seks Arayışı

iVillage’in seks üzerine yaptığı bir araştırmada, kadınların yüzde 81’i eşleriyle yaptıkları seksten zevk alamadıklarını ve orgazm olamadıklarını belirtiyor.

Eşle seksten zevk alamama kadının aldatmasına neden olabilir. Eşleriyle sevişmelerinde orgazm olamayan kadınlar bunu söylediklerinde inandırıcı bulunamayabiliyor. Tatmin olmak ve bu zevki yaşamak için başka erkeklerle birlikte oluyorlar.

Yoğun Eşin Eksikliğini Tamamlamak

Eşlerinin işleri dolayısıyla yalnız kalan kadınlar ilgiyi şefkati dışarıda arıyor. Eşlerinin dışarıda olmasından şikayetçi olan kadınlar mutluluğu chat sayfalarında, sosyal paylaşım sitelerinde ve iş arkadaşlarıyla vakit geçirmekte arıyorlar.

Eski Sevgiliyle Geçmişi Yaşamak

Kadınlar monoton giden evliliklerine inat yeniden beğenilmek arzulanmak ister. Kadınlar her zaman seksi ve çekici görünmek ve böyle olduklarını bilmek isterler. Geçmişlerinde unutamadıkları sevgilileriyle birlikte olup kendilerini yeniden genç, seksi ve çekici hissetmek isterler. Geçmişlerinden bahsedip egolarını tatmin ederek mutlu olurlar.

Hastalıklardan Kaynaklı Yalnızlık

Kadınların eşlerini aldatmalarının önemli bir nedeni de hastalıklar. Bazı ruhsal ve fiziksel hastalıklar kişiyi aldatmaya itebilir. Depresyon geçiren bir kadın çektiği acıyı yalnızlığı gidermek için (eşiyle de biraz sorunluysa) başını alıp gittiği bir parkta, kafede, tatilde tanıştığı biriyle veya internette tanıştığı biriyle çıkabilir ve eşini aldatabilir. Kendinde eksiklik hisseden kadın aldatır.

Macera İçin

Kadınlar evde 30 saat çalışıyor ve “çantada keklik” psikolojisinden kurtulmak istiyor. Kendilerini değerli hissetmek için heyecan ve ilgi arıyorlar. Bu tür arayışların sonu kısa süreli aşk ve ilişki yaşayarak haz olmaya kadar gidebilir. Bu sebeple aldatmaya meyilli kadınlar tatile çıkmaktan ve gece eğlenmeye gitmekten mutlu olurlar.

 

Kaynak : ivillage.mynet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.