Kramplar Neden Olur?

Sık rastlanan basit krampların nedenlerinden biri, aşırı terleme sonucu oluşan ve vücutta aşırı tuz kaybına bağlı olanlardır. Bu durum aşırı ve yoğun spor yapma, sıkı giyinip terleme, çok sıcak bir ortamda uzun süre çalışma gibi sebeplerle oluşabilir. Ayrıca bayanlarda adet öncesi, daha çok karın bölgesinde kramplar oluşabilir.

Mide Krampları:

Aşırı stres, sıkıntı, heyecan ve üzüntüyle ortaya çıkabilir. Çoğunlukla kronik bir hastalığın habercisi olmayan bu kramplar, spazm önleyici ilaçlarla tedavi edilebilirler. Mide kramplarının en sık görülen nedenleri arasında adet görme, virüsler ve gıda zehirlenmeleri sayılabilir. Mide kramplarınız, midenizin sadece sağ alt tarafında ise, doktora görünmeniz faydalı olacaktır.

Adale Krampları:

Fazla yüklenme, incime, zorlama veya uzun süre aynı pozisyonda kalmak, adale kramplarına yol açabilir. Bu tarz kasılmalar üç değişik adale grubunda oluşurlar: Uyluk, ön ve arka adale, baldır!

Aşırı yorgunluk, kan dolaşımında olan bozukluklar, şeker hastalığı, böbrek rahatsızlığı ve kanda görülen bazı dengesizlikler bu kasılmaların sebepleri arasındadır. Kramp giren bölgeyi hafifçe gererek üzerine buz kompresi yapabilirsiniz. Bu yöntem rahatlamanızı sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.